Kontakt

Välkommen att kontakta oss på kulturskolan! Här finner du adresser och kontaktuppgifter till kulturskolans expedition och lärare.

Kulturskolans kontaktuppgifter

Kulturskolechef – Helena SkogWaldner
Telefon: 08-590 975 15
Mobiltelefon: 073-910 45 15

Administratör – Rose-Marie Johansson
Telefon: 08-590 947 27
Mobilelefon: 073-910 47 27

Postadress
Kulturskolan / Upplands Väsby kommun
Love Almqvists torg 1
194 77 Upplands Väsby

Besöksadress
Messingen, plan 2
Love Almqvists torg 1
194 77 Upplands Väsby

Lärare i kulturskolan – kontaktuppgifter

Martin Blomberg
Tvärflöjt, blockflöjt, blåsorkester
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Suzanne Larsson
Trumpet, trombon, valthorn, tuba, blåsorkester
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46
Nås via e-post eller telefonsamtal, ej sms

Per-Ove Stålknapp
Klarinett, saxofon, blåsorkester
E-post: per.stalknapp@upplandsvasby.se
Telefon: 070-548 10 02

Timo Berg
E-post: timo.berg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 72

Erik Berggren-Tarrodi (föräldraledig vt-20)
E-post: erik.berggren-tarrodi@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 29

Martin Blomberg
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Ingemar Dahl
Elgitarr, gitarr, inspelningsteknik, Talent Factory
E-post: ingemar.dahl@upplandsvasby.se
Telefon: 070-627 56 72

Jorge Navarro Vargas (vikarie för Erik Berggren-Tarrodi vt-20)
E-post: jorge.navarro.vargas@upplandsvasby.se
Telefon: 073-835 50 44

Mikael Selander
E-post: mikael.selander@upplandsvasby.se
Telefon: 070-666 85 07

Kristina Ståhl
E-post: kristina.stahl@upplandsvasby.se

Linnéa Krylén
E-post: linnea.krylen@upplandsvasby.se

Martin Blomberg
Runby skola
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Suzanne Larsson
Inriktning brass
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46
Nås via e-post eller telefonsamtal, ej sms

Jorge Navarro Vargas
Breddenskolan, Messingen
E-post: jorge.navarro.vargas@upplandsvasby.se
Telefon: 073-835 50 44

Per-Ove Stålknapp
Sandbergska skolan
E-post: per.stalknapp@upplandsvasby.se
Telefon: 070-548 10 02

Erik Berggren-Tarrodi (föräldraledig vt-20)
Bollstanäs skola
E-post: erik.berggren-tarrodi@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 29 

Jonas Bleckman (föräldraledig vt-20)
Vikskolan
E-post: jonas.bleckman@upplandsvasby.se
Telefon: 073-740 33 35

Pia Eriksson
E-post: pia.eriksson@upplandsvasby.se
Telefon: 072-150 81 05

Timo Berg
E-post: timo.berg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 72

Georg Härnsten
E-post: georg.harnsten.egg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-974 21 26

Suzanne Larsson
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46
Nås via e-post eller telefonsamtal, ej sms

Anna Lembring
E-post: anna.lembring@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 69

Zinaida Oganova Larsson
E-post: zinaida.larsson@upplandsvasby.se

Per-Ove Stålknapp (tjänstledig läsåret 2019-2020)
E-post: per.stalknapp@upplandsvasby.se
Telefon: 070-548 10 02

Joakim Anterot
E-post: joakim.anterot@upplandsvasby.se
Telefon: 070-727 08 31

Georg Härnsten
E-post: georg.harnsten.egg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-974 21 26

Martin Larsson
E-post: marimbamartin@hotmail.com
Telefon: 073-656 17 89

Karin Åslund
Fiol, altfiol (viola), stråkorkester
E-post: karin.aslund@upplandsvasby.se

Jonas Bergholm (vikarie för Karin Åslund vt-20)
Fiol, altfiol (viola), stråkorkester
E-post: jonas.bergholm@upplandsvasby.se

Orazio Ferrari (vikarie för Jonas Bleckman vt-20)
Cello, kontrabas, stråkorkester
E-post: orazio.ferrari@upplandsvasby.se

Mikael Selander
Kontrabas 
E-post: mikael.selander@upplandsvasby.se
Telefon: 070-666 85 07

Jonas Bleckman (föräldraledig vt-20)
Cello, kontrabas, stråkorkester
E-post: jonas.bleckman@upplandsvasby.se
Telefon: 073-740 33 35

Mats Gålnander
Kören C-klaven
E-post: matsg57@gmail.com
Telefon: 070-759 61 65

Adrijana Karadza
Solosång och kören Lärkorna
E-post: adrijana.karadza@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 44 52

Ulrika Tångring Guillou
E-post: ulrika.tangring.guillou@upplandsvasby.se
Telefon: 073-868 14 71

Senast uppdaterad: 3 april 2020